strona główna mapa serwisu ulubione
Informacje o firmie
 
Spółka Unibax Sp. z o.o. została założona w dniu 25 lipca 1991 roku w Warszawie przy udziale kapitału zagranicznego. W początkowej fazie rozwoju firma zajęła się handlem granulatem oraz produkcją nowoczesnych opakowań z PET. Liczna gama wzorów, pojemności, a także atrakcyjna kolorystyka oraz uzyskane atesty nieustannie zjednywały nowych klientów.
 
Dynamicznie rozwijał się dział konstruktorski doprowadzając w 1994 roku do powstania pierwszej automatycznej maszyny UPT 2 o wydajności 1.400 sztuk butelek 1,5 l na godzinę. Wysoka jakość, estetyka, precyzyjne wykonanie oraz konkurencyjne ceny miały bezpośredni wpływ na duże zainteresowanie tym produktem. W roku 1996 rozpoczęto prace konstruktorskie nad nowym typem maszyny o symbolu UPT 1 - półautomat o wydajności 600 butelek na godzinę.
 
W 2002 roku Unibax zmienił profil działalności. Zaniechano produkcji maszyn oraz handlu granulatem PET. Rozpoczęto działalność w zakresie handlu skórami bydlęcymi.
 
Kolejne zmiany nastąpiły w  czerwcu 2003 roku. Załamanie rynku obuwniczego wymusiło zmianę profilu działalności. Spółka rozpoczęła produkcję włóknin puszystych termozgrzewalnych wykorzystywanych głównie w przemyśle meblarskim. W celu zwiększenia mocy produkcyjnych w zakresie produkcji włókniny w 2006 roku spółka nabyła przedsiębiorstwo w Brzegu.
 
Jednocześnie spółka rozszerzyła profil działalności o produkcję płatka PET, HDPE, LDPE, PP z surowca wtórnego.
 
W 2007 roku spółka uzyskała koncesję na świadczenie usług ochrony osób i mienia.
 
Równocześnie z rozwojem działalności podstawowej spółka dokonywała licznych akwizycji. Obecnie Unibax jest dominującym podmiotem w spółkach z branży garbarskiej (Zakłady Garbarskie Skotan sp. z o.o.), systemu monitoringu pojazdów (Navicar sp. z o.o.). W swoim portfelu posiada również spółkę Unipartner sp. z o.o. której dotychczasowa działalność koncentrowała się na obsłudze nieruchomości. W 2006 roku Unibax sp. z o.o. zawiązał spółkę KST Unibax SA, która zajmuje się działalnością sportową.
W sezonie 2007 Unibax sp. z o.o. jest strategicznym sponsorem toruńskiej drużyny żużlowej.

Strona główna  |  Informacja o firmie  |  Produkty i usługi  |  Grupa kapitałowa  |  Kontakt  |  Sklep